Hakkımızda

Sporsan ticari hayatına 1963 yılında Sporsan Spor Malzemeleri adı altında başlamıştır.  Kurulduğu günden itibaren spor malzemeleri sektöründe birçok taahhüt işlerini zamanında ve standartlara uygun bir şekilde üretimden montaja kadar tüm hizmetleri kendine özgü kalite anlayışıyla yerine getirmiş ve bu alanda, kazanmış olduğu tecrübe ve güvenilirliği teknoloji ile bütünleştirerek Türkiye’de lider ve saygın bir konuma gelmiştir. Spor malzemeleri alanındaki faaliyetlerini kurumsal bir marka olarak sürdürmek isteyen firma 2000 yılında Sporsan Spor Malzemeleri Ltd. Şti olarak yeniden yapılanmıştır.

 

21. yüzyılda özellikle orta doğuda hızla büyüyen bir sektör haline gelen sentetik çim üretimine  2007 yılında başlayan Sporsan geçmişte olduğu gibi bu alanda da tecrübe birikimini ve alt yapısını kullanarak çok hızlı ve güvenli bir şekilde piyasaya giriş yapmış ve her geçen gün yenilenerek artan ürün portföyü ile sektördeki yerini almış bulunmaktadır. Sektördeki yenilikleri sürekli takip eden ve AR-GE çalışmalarıyla bunları destekleyen firmamız birçok ilke de imza atmanın verdiği güvenle çalışmalarına devam etmiştir.

 

2010 yılında Ankara'da farklı noktalarda bulunan tesislerini tek çatı altında birleştirip, 10.000 m2 kapalı alandan oluşan 14.000 m2 lık Ankara Akyurt'taki tesisine taşımıştır. Böylece yenilenme sürecine devam eden Sporsan alanlarında uzman yeni kadrosuyla ve son teknoloji dokuma makineleri ile  kapasitesini yıllık 3.000.000 metre kareye yükseltmiştir.

 

Sporsan firması FIFA tarafından onaylanan ve sertifikalandırılan üreticiler arasında yer almakla beraber bir çok "FIFA Recommended Star-1 ve Star-2" Onaylı saha kurulumuna imzasını atmıştır. Bunlara ilaveten firmamız TSEK belgesi ve ISO9001, ISO14001 ve ISO18001 sertifikalarına sahip olup kalite ve yönetim anlayışında gerekli olan tüm şartları yerine getirmektedir.

 

Ürün bazında futbol, tenis, golf ve dekoratif sentetik çim uygulamalarında çok geniş bir yelpazeye sahip olan Sporsan, bu alanda yurtiçi ve yurt dışında siz saygı değer müşterilerine en iyi ürün ve  hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.